Спортивное состязание проходило во Дворце единоборств имени Артема Осипенко в течение трёх дней. Свои профессиональные и боевые навыки в полной мере продемонстрировали более 60 спортсменов в семи весовых категориях из правоохранительных и силовых ведомств России и Республики Беларусь.
Среди болельщиков на трибунах присутствовали представители отряда правоохранительной направленности «Юный страж порядка» и воспитанники кадетской школы имени Героя России В. И. Шкурного.
На церемонии закрытия в своем выступлении председатель Брянской РО ОГО ВФСО «Динамо» начальник Управления МВД России по Брянской области генерал-майор полиции Владислав Толкунов подчеркнул, что главная задача турнира – повышение авторитета сотрудников правоохранительных и силовых ведомств, пропаганда здорового образа жизни.
Владислав Александрович выразил благодарность спортсменам за красивые поединки и проявленную волю к победе, отметил, что участники турнира не только состязались, но и обрели новых и надежных друзей, почувствовали гостеприимность брянской земли.
Начальник ведомства пожелал участникам дальнейших успехов в службе и жизни, новых спортивных достижений и побед, а всем присутствующим – мира и благополучия.
В итоге призовые места распределились следующим образом:
В командном первенстве:
1 место – команда Главного управления МВД России по Московской области;
2 место – сборная Брянского регионального отделения ОГО ВФСО «Динамо»;
3 место – сборная команда Белорусского физкультурно-спортивного общества «Динамо».
В личном первенстве:
весовая категория до 63, 5 кг
1 место – Бадрутдинов Джамал (ГУ МВД России по Московской области);
2 место – Ребиков Евгений (УВД Гомельского облисполкома);
3 место – Азёмша Михаил (БФСО «Динамо»).
весовая категория до 71 кг
1 место – Попов Илья (ГУ МВД России по Московской области);
2 место – Базов Дмитрий (ГУ МВД России по г. Москве);
3 место – Каблашов Никита (УВД Могилевского облисполкома).
весовая категория до 75 кг
1 место – Краснобородько Алексей (ГУ МВД России по г. Москве);
2 место – Михаськов Александр (БФСО «Динамо»);
3 место – Савостьянов Владислав (ГУ МВД России по Московской области).
весовая категория до 80 кг
1 место – Колесников Руслан (ГУ МВД России по Московской области);
2 место – Жуков Яков (ГУ МВД России по г. Москве);
3 место – Козлов Денис (БРО ОГО ВФСО «Динамо»).
весовая категория до 86 кг
1 место – Бразовский Павел (БФСО «Динамо»);
2 место – Блинников Артем (БРО ОГО ВФСО «Динамо»);
3 место – Варущенко Павел (УВД Гомельского облисполкома).
весовая категория до 92 кг
1 место – Зайцев Дмитрий (БРО ОГО ВФСО «Динамо»);
2 место – Сиваков Дмитрий (УВД Гомельского облисполкома);
3 место – Марченко Иван (БФСО «Динамо»).
весовая категория свыше 92 кг
1 место – Верясов Иван (ГУ МВД России по Московской области);
2 место – Никитцов Артем (БРО ОГО ВФСО «Динамо»);
3 место – Дубовик Алексей (БФСО «Динамо»).
Специальными призами отмечены:
в номинации «Лучшая техника» – Попов Илья (ГУ МВД России по Московской области);
в номинации «За волю к победе» – Никитцов Артем (БРО ОГО ВФСО «Динамо»)
в номинации «Приз зрительских симпатий» – Азёмша Михаил (БФСО «Динамо»).
В завершении мероприятия состоялась торжественная церемония награждения. Отличившиеся спортсмены получили заслуженные медали, кубки грамоты и памятные подарки.
mvdmedia.ru
Спартыўнае спаборніцтва праходзіла ў Палацы адзінаборстваў імя Арцёма Асіпенкі на працягу трох дзён. Свае прафесійныя і баявыя навыкі ў поўнай меры прадэманстравалі больш як 60 спартсменаў у сямі вагавых катэгорыях з праваахоўных і сілавых ведамстваў Расіі і Рэспублікі Беларусь.
Сярод балельшчыкаў на трыбунах прысутнічалі прадстаўнікі атрада праваахоўнай накіраванасці "Юны вартавы парадку" і выхаванцы кадэцкай школы імя Героя Расіі В. І. Шкурнага.
На цырымоніі закрыцця ў сваім выступленні старшыня Бранскай РА АГС ВФСТ "Дынама" начальнік Упраўлення МУС Расіі па Бранскай вобласці генерал-маёр паліцыі Уладзіслаў Талкуноў падкрэсліў, што галоўная задача турніру - павышэнне аўтарытэту супрацоўнікаў праваахоўных і сілавых ведамстваў, прапаганда здаровага ладу жыцця.
Уладзіслаў Аляксандравіч выказаў падзяку спартсменам за прыгожыя паядынкі і праяўленую волю да перамогі, адзначыў, што ўдзельнікі турніру не толькі спаборнічалі, але і набылі новых і надзейных сяброў, адчулі гасціннасць бранскай зямлі.
Начальнік ведамства пажадаў удзельнікам далейшых поспехаў у службе і жыцці, новых спартыўных дасягненняў і перамог, а ўсім прысутным - міру і дабрабыту.
У выніку прызавыя месцы размеркаваліся наступным чынам:
У камандным першынстве:
1 месца - каманда Галоўнага ўпраўлення МУС Расіі па Маскоўскай вобласці;
2 месца - зборная Бранскага рэгіянальнага аддзялення АГС ВФСТ "Дынама";
3 месца - зборная каманда Беларускага фізкультурна-спартыўнага таварыства "Дынама".
У асабістым першынстве:
вагавая катэгорыя да 63, 5 кг
1 месца – Бадрутдзінаў Джамал (ГУ МУС Расіі па Маскоўскай вобласці);
2 месца - Рэбікаў Яўген (УУС Гомельскага аблвыканкама);
3 месца - Азёмша Міхаіл (БФСТ "Дынама").
вагавая катэгорыя да 71 кг
1 месца - Папоў Ілля (ГУ МУС Расіі па Маскоўскай вобласці);
2 месца - Базаў Дзмітрый (ГУ МУС Расіі па г. Маскве);
3 месца - Каблашоў Мікіта (УУС Магілёўскага аблвыканкама).
вагавая катэгорыя да 75 кг
1 месца - Краснабародзька Аляксей (ГУ МУС Расіі па г. Маскве);
2 месца - Міхаськоў Аляксандр (БФСТ "Дынама");
3 месца - Савасцьянаў Уладзіслаў (ГУ МУС Расіі па Маскоўскай вобласці).
вагавая катэгорыя да 80 кг
1 месца - Калеснікаў Руслан (ГУ МУС Расіі па Маскоўскай вобласці);
2 месца - Жукаў Якаў (ГУ МУС Расіі па г. Маскве);
3 месца - Казлоў Дзяніс (БРА АГС СФСА «Дынама»).
вагавая катэгорыя да 86 кг
1 месца - Бразоўскі Павел (БФСТ "Дынама");
2 месца - Бліннікаў Арцём (БРО АГС СФСА «Дынама»);
3 месца - Варушчанка Павел (УУС Гомельскага аблвыканкама).
вагавая катэгорыя да 92 кг
1 месца - Зайцаў Дзмітрый (БРО АГС СФСА «Дынама»);
2 месца - Сівакоў Дзмітрый (УУС Гомельскага аблвыканкама);
3 месца - Марчанка Іван (БФСТ «Дынама»).
вагавая катэгорыя звыш 92 кг
1 месца - Верас Іван (ГУ МУС Расіі па Маскоўскай вобласці);
2 месца - Нікітцоў Арцём (БРО АГС СФСА «Дынама»);
3 месца - Дубовік Аляксей (БФСТ "Дынама").
Спецыяльнымі прызамі адзначаны:
у намінацыі "Лепшая тэхніка" - Папоў Ілья (ГУ МУС Расіі па Маскоўскай вобласці);
у намінацыі «За волю да перамогі» – Нікітцоў Арцём (БРО АГС СФС «Дынама»)
у намінацыі "Прыз глядацкіх сімпатый" - Азёмша Міхаіл (БФСТ "Дынама").
У завяршэнні мерапрыемства адбылася ўрачыстая цырымонія ўзнагароджання. Спартсмены атрымалі заслужаныя медалі, кубкі граматы і памятныя падарункі.